Відкрито колективний центр св. Василія Великого для тимчасового проживання ВПО в Житомирі

У Житомирі відкрили Колективний центр святого Василія Великого для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У Центрі вісім кімнат для одночасного проживання 44 людей, пральня, кухня, простір, дружній до дітей.

Вже сьогодні Карітас Житомир готовий прийняти перші родини, які через війну опинилися у нашому місті та потребують прихистку. Наразі є чотири сім’ї, які планують першими заселитися до колективного центру.

Директор Карітас-Житомир, о. Олег Лучка розповів, як саме зародилася ідея створення такого центру: «Від перших днів війни наш храм Святого Василія Великого став прихистком, куди приходили люди з навколишніх будинків. Ми там зробили тимчасове укриття. І з 26-го лютого та до 30 квітня там жили люди, і я серед них. Під час тривоги люди потребували укриття та допомоги. Приїхала до нас сім’я з Вишгорода. Їх історія важка. Вони лишали там батьків та їхали своєю автівкою через лісові дороги, тікали до Житомирщини. Знайшли нас і ми їх прихистили. Тому ми цю ідею одразу мали – зробити тимчасове житло для тих, хто приїжджає до міста і не має де поселитися. Карітас – це милосердя, ми ділимося добром».

Приміщення центру відновлено за рахунок коштів проекту Карітас України «Гідна допомога внутрішньо переміщеним особам у західній частині України» за підтримки Українського гуманітарного фонду (UHF). Колективний центр надаватиме допомогу людям, які переміщуються з небезпечних районів.

Джерело: https://caritas.ua/

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *